Τρίτη 24 Φεβρουαρίου 2015

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΧΑΝΤΜΠΩΛ ΑΝΔΡΩΝ

ΑΛΚΥΩΝ -  ΒΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ  26 - 24
ΟΙ  ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ  ΤΗΣ  ΝΙΚΗΣ

Παρά τις ελλείψεις της η ΑΛΚΥΩΝ νίκησε τη σκληροτράχηλη ομάδα της ΚΟΡΙΝΘΟΥ με 26-24 ( ημιχρ. 12-15 ) .
Η ΑΛΚΥΩΝ υποτίμησε τον αντίπαλό της και μπήκε χαλαρά στον αγώνα και με τα συνεχόμενα λάθη της , έδωσε την ευκαιρία στο ΒΑΟ να προηγηθεί μέχρι και 5 γκολ ( 12-17 ) μέχρι το 35 λεπτό του αγώνα .
Βλέποντας το φάσμα της βαριάς ήττας από μια κατώτερη ομάδα , αφυπνίστηκαν , έπαιξαν καταπληκτική άμυνα και με αντεπιθέσεις κάλυψαν τη διαφορά και πήραν τη νίκη .
Το κλου του αγώνα ήταν το φόλλοου-γκολ που πέτυχε ο Ρόντος μετά από πάσα του Αρσενόπουλου . Γκολ που μπαίνουν μόνο σε υψηλού επιπέδου αγώνες και δείχνουν την ομορφιά του αθλήματος . Όλοι όσοι έπαιξαν ειδικά στο β΄ημίχρονο ήταν φανταστικοί , αλλά ο Κωνσταντινίδης έκλεψε την παράσταση με την εξυπνάδα του , αλλά και τη ψυχική αντοχή του . Ήταν αυτός που έδωσε τις περισσότερες λύσεις στον αγώνα .

Τα δεκάλεπτα : 4-4 , 8-8 , 12-15 ( ημ.)  , 17-17 , 22-19 ,  26-24 .
ΑΛΚΥΩΝ ( Ρουμελιώτης ) : Μιχαλάκης Τ/Φ , Φούσκας Τ/Φ , Συντρίκος 1 , Ρουμελιώτης 10 , Ρόντος 4,
 Διαμαντόπουλος 2 , Αρσενόπουλος 4 , Κωνσταντινίδης 1 , Τζόι Τοπάλι 4 .
ΒΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΣ  ( Πανούσης ) : Γρούμπος , Φύττας , Πλιάκουρας , Γκίκας 14 , Οικονόμου 4 , Κάπης , Φίλης 1 , Θεοχάρης , Μπάμπης 3 , Καρακώστας 2 .