Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΧΑΝΤΜΠΩΛ ΑΝΔΡΩΝ
    ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ - ΑΛΚΥΩΝ  20 - 21
Όσο κι αν προσπάθησαν οι ανεκδιήγητοι ρέφερεις του αγώνα , τελικά δεν κατάφεραν να κόψουν βαθμό από την υπέροχη ΑΛΚΥΩΝΑ . Μιλάμε για τους τραγικούς διαιτητές Βέργο και Χρυσικόπουλο , που δεν είναι οι μοναδικοί στο είδος τους καταστροφείς του αθλήματος . Το άθλημα ταλαιπωρείται και μαζί με αυτό και οι αθλητές που πληρώνουν τα πάντα από τη τσέπη τους και ΑΠΑΙΤΟΥΝ το ολιγότερο από αυτούς τους "επαγγελματίες" ΣΕΒΑΣΜΟ στη κούραση και τον ιδρώτα τους . Βέβαια βασίζονται στο ότι είναι λίγοι και τους έχουν ανάγκη . Όμως το άθλημα ζημιώνεται από τέτοιου είδους συμπεριφορές.
Αγωνιστικά η ΑΛΚΥΩΝ ήταν σαφώς ανώτερη του αντιπάλου της, αν και πήγαν στη Πάτρα μόνο 8 αθλητές βρήκαν εμπόδιο μόνο στις απίστευτες αποφάσεις των διαιτητών που το μόνο που κατάφεραν ήταν να μην χάσει η ΑΚΑΔΗΜΙΑ με μεγάλη διαφορά , και να γελάνε κι οι πατρινοί μαζί τους .
Αν και νικούσε στο α' δεκάλεπτο , έφτασε στο ημίχρονο να χάνει 9-14. Στο β΄ ημίχρονο δεν άφησε περιθώρια σε κανένα ισοφάρισε και μετά πήρε και διαφορά τριών γκολ, που ευτυχώς δεν μπόρεσαν να την σπάσουν και έφυγε νικήτρια από τη Πάτρα με 21-20. Κορυφαίοι και ψυχάρες οι 8 αθλητές που πήγαν στη Πάτρα.

Τα δεκάλεπτα : 1 - 2 ,  8 - 7 ,  14 - 9 ημιχρ. ,  14 - 14 ,   16 - 17 ,  20 - 21 .

ΑΛΚΥΩΝ : ( Ρουμελιώτης Νίκος ) : Μιχαλάκης Τ/Φ ,  Συντρίκος 3 ,  Ρουμελιώτης 5 , Παππάς 2 ,    Ρόντος 2  ,  Τοπάλη Τζόι 1  , Τσεχαγιάς 5 , Αρσενόπουλος 3 .
ΑΚΑΔΗΜΙΑ : Παναγιωταρόπουλος Κ 3 , Καλούδης 3 , Καρύδης , Λαδάς , Παναγιωταρόπουλος Π. 8 , Τριανταφύλλου 1, Κοκόης 1 , Στεμιτσιώτης , Μετζίνης , Μουράτης , Καραγιάννης , Μακρυδάκης 4 , Μέρτης , Καραβανίδης , Κάρπης .