Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

ΑΛΚΥΩΝ - ΚΟΡΩΠΙ 21 - 27

Η ΑΛΚΥΩΝ μόνο 20 λεπτά άντεξε και κόντραρε σαν ίσος προς ίσο την κορυφαία ομάδα του ομίλου που μάλλον την επόμενη σεζόν θα αγωνίζεται στην Α 2 εθνική κατηγορία . Οι βετεράνοι αθλητές μας τα έδωσαν όλα όπως σε κάθε αγώνα , αλλά η ηλικία τους προδίδει όση διάθεση κι αν έχουν . Σημειωτέον ότι η ΑΛΚΥΩΝ αγωνιζόταν με τρείς βασικούς απόντες : τον βασικό τερματοφύλακα Μιχαλάκη , το Ρόντο και τον Τσεχαγιά . Αυτό εκτός από τη δυναμική τους θα έδιναν ανάσες και στους υπόλοιπους . Έτσι λοιπόν μέχρι το 20 λεπτό η ΑΛΚΥΩΝ ήταν στο παιχνίδι μέσα και το σκορ ήταν 6-6 .Μετά το Κορωπί σιγά σιγά μπήκε μπροστά στο σκορ και το κράτησε μέχρι το τέλος χωρίς να απειληθεί .
Τα δεκάλεπτα : 2-2 , 6-6 , 9-12 , 12-17 , 17-23 , 21-27 .
ΑΛΚΥΩΝ : Κορολής Τ/Φ , Συντρίκος 1 , Μίχος 3 , Παππάς 3 , Αντωνόπουλος 5 , Μπράτσος , Τζόι 2 , Κορολής 2 , Στιακάκης , Γκιαούρης , Αιβαλιώτης Χρ. 2 , Κωνσταντινίδης .

9) ΕΛΠΙΔΕΣ 0 97-151

# Οι ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΤΡΑΣ αποχώρησαν από το πρωτάθλημα . * Η ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς .