Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2013

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΑΝΤΜΠΩΛ ΑΝΔΡΩΝ

ΑΛΚΥΩΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΓΟΥΣ 22-26
Με τη βοήθεια των Αργειτών διαιτητών οι " βετεράνοι " του Άργους νίκησαν τους " βετεράνους " του Ναυπλίου . Η ΑΛΚΥΩΝ σαφώς ήταν ανώτερη σαν ομάδα από τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ και ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα , αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα δυό τρία στραβά σφυρίγματα έγειραν την πλάστιγγα προς το μέρος του Άργους που έφυγε νικητής από το Ναύπλιο . Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ήταν πίσω μέχρι και τρία γκολ διαφορά σ΄όλη τη διάρκεια του αγώνα , στο 55 λεπτό κατάφερε να ισοφαρίσει την ΑΛΚΥΩΝΑ και στα επόμενα δύο λεπτά να πάρει και διαφορά τέσσερα γκολ . Τα δεκάλεπτα : 6-3 , 9-7 , 14-12 , 16-14 , 20-19 , 22-26 ΑΛΚΥΩΝ : Κορολής Τ/Φ , Μιχαλάκης Τ/Φ , Συντρίκος , Μίχος 9 , Μπράτσος , Κορολής Βλ. , Αντωνόπουλος 6 , Σουλιές , Τζόι , Τσεχαγιάς 1 , Αιβαλιώτης Χρ. , Παππάς Ι. 4 , Γκιαούρης , Κωνσταντινίδης 2 , Στιακάκης . ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ : Παππάς Σπ. Τ/Φ , Παπαδόπουλος 10 , Λούκοβιτς , Κόκκινος 5 , Ρέντας 4 , Ζερβάκος 1 , Ορφανός , Σουλτανίδης , Σκαρπέντζος , Φλέσσας ,Βλαχοσπύρος Ν. 3 , Συρεγγέλας , Μουζακιώτης 2 , Παναγάκος 1 .