Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2011

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΤΗΣ ΑΛΚΥΩΝΑΣ!!! ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ΜΕ 26-25

Οι αθλητές της ΑΛΚΥΩΝΑΣ έδειξαν ότι και ψυχή έχουν και ικανότητες. Νίκησαν το αήττητο μέχρι χθες ΚΑΜΑΤΕΡΟ με 26-25, αφού ανέτρεψαν δύο φορές μια διαφορά τεσσάρων γκολ. Με ψυχραιμία και μεθοδικότητα κάτω από τις οδηγίες του ηγέτη της ομάδας Χάρου-Μπέη Πάρη κατάφεραν και έφυγαν νικητές από το γήπεδο. Στο 17ο λεπτό το σκορ ήταν 6-10, όμως το ημίχρονο έληξε 13-13. Στο 41ο λεπτό το σκορ ήταν 16-20, αλλά στο 51ο λεπτό η ΑΛΚΥΩΝ νικούσε με 23-22. Έτσι τα τελευταία λεπτά ο αγώνας εξελίχθηκε σε θρίλερ με ευτυχή κατάληξη για την ομάδα μας, χάρις στο τερματοφύλακα ΜΙΧΑΛΑΚΗ που με τις αποκρούσεις του έδωσε την νίκη στην ΑΛΚΥΩΝΑ.
ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ: Μιχαλάκης, Κορολής Βλ.( Τ/Φ ), Συντρίκος (5), Μίχος (2), Αργυρόπουλος, Παππάς (2), Ρόντος (4), Αιβαλιώτης Μαν., Αρσενόπουλος (11), Αιβαλιώτης Χρ., Σκαλίδης, Κορολής Βλ., Χάρος-Μπέης Πάρης (2) .
                                                  ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΑΛΚΥΩΝ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ:   26-25       &     ΑΕΤΟΣ Ρίου - ΠΗΓΑΣΟΣ.Κυψέλης:  18-26
ΕΣΠΕΡΟΣ  - ΛΕΩΝΙΔΑΣ:   22-23       &    ΔΙΚΕΑΣ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ:    24-19

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
            Α΄ υποόμιλος                                                          Β΄ υποόμιλος

1) ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ      4     44-40                                     1)   ΑΛΚΥΩΝ             4       53-47
2) ΛΕΩΝΙΔΑΣ      4      78-77                                    2) ΚΑΜΑΤΕΡΟ          4       89-65
3) ΔΙΚΕΑΣ            3      80-75                                    3) ΠΗΓ. ΚΥΨΕΛΗΣ   4       61-47
4) ΕΣΠΕΡΟΣ         1      48-49                                    4) ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ         0       56-89
5) ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ    0      34-43                                    5) ΜΥΤΙΛΗΝΗ          0       52-63