Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΧΑΝΤΜΠΩΛ ΑΝΔΡΩΝ

ΑΛΚΥΩΝ - ΒΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ  32 - 28

ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΕΧΑΓΙΑΣ ( Νο 10 )  Ο ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΠΗΒΟΤ

Δύο πρόσωπα  είχε η ΑΛΚΥΩΝ στον αγώνα της με το ΒΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ .
Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστική παίζοντας φανταστικό χάντμπωλ πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 20-13 . Αυτό όμως λειτούργησε αρνητικά , σε συνδυασμό και με τις πολλές αλλαγές στην εφτάδα , έδωσαν την εντύπωση στους Κορίνθιους ότι μπορεί να πετύχουν θετικό αποτέλεσμα. Βέβαια το 12-15 του δευτέρου ημιχρόνου δεν έφτασε και η ΑΛΚΥΩΝ νίκησε άλλη μια φορά τη σκληροτράχηλη ομάδα της Κορίνθου με 32-28.
Εξαιρετικοί όλοι οι αθλητές που αγωνίστηκαν , αλλά δύο αθλητές χρειάζεται να πούμε για τις ικανότητές τους και την προσφορά τους στην ομάδα. Ο Βασίλης  Τσεχαγιάς και ο Γιάννης Συντρίκος οι αυτοί μεγάλοι αθλητές και στυλοβάτες του Συλλόγου , συναγωνίζονται ποιος θα βάλει το ωραιότερο γκολ. Νικητής στο χθεσινό αγώνα ο Τσεχαγιάς που πέτυχε γκολ που βλέπουμε μόνο σε ευρωπαικούς αγώνες και καταχειροκροτήθηκε ...
Τα δεκάλεπτα : 5 - 4, 12 - 9 , 20 -13 ( ημ.)  , 25 -17 , 30 - 24 ,  32 - 28 .
ΑΛΚΥΩΝ ( Ρουμελιώτης ) : Μιχαλάκης Τ/Φ , Φούσκας Τ/Φ , Συντρίκος  , Ρουμελιώτης 7 , Ρόντος 9  , Αρσενόπουλος 4  , Τζόι Τοπάλι 2  , Παππάς   , Τσεχαγιάς 3 , Μπράτσος , Αιβαλιώτης 6 , Κορολής 1 .
ΒΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ : ( Πανούσης ) : Γρούμπος , Φύττας , Γκίκας 10 , Οικονόμου 3 , Κάπης 6 , Θεοχάρης , Μπάμπης 2 , Καρακώστας 4 , Μπίρτας , Καπνιστής 3 .